آتش سوزی بیمارستان قائم رشت پس از ۲ ساعت تلاش آتش نشانان خاموش شد.

به گزارش وارش خبر به نقل از خبرگزاری صدا وسیمای گیلان؛ رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با اشاره به اینکه آتش سوزی بیمارستان بین المللی قائم رشت ساعت یک و ۱۳ دقیقه بامداد امروز سه شنبه ۲۹ خرداد به دلیل نامعلومی به مرکز فرماندهی آتش نشانی رشت اطلاع داده شد گفت : ۱۳۶ آتش نشان با ۳۶ خودروی اطفای حریق از رشت، سنگر، فومن و منطقه آزاد انزلی پس از ۲ ساعت آتش را مهار و بیماران را تخلیه اضطراری کردند.شهرام مومنی افزود : علت آتش سوزی مشخص نیست و تمام بیماران این بیمارستان به بیمارستان های دیگر رشت منتقل شدند.

وی گفت : علت و میزان این آتش سوزی در دست بررسی است.بیمارستان قائم رشت یکی از بیمارستان های خصوصی این شهر است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان هم گفت: در پی اعلام گزارش آتش سوزی بیمارستان قائم ۱۲ تیم عملیاتی هلال احمر استان به همراه ۱۱ خودروی آمبولانس و ۳ ست نجات در محل حادثه حضور پیدا کردند.هادی سلیمی اضافه کرد: ۲۶ تیم عملیاتی سه نفره شامل ۷۸ نفر امدادگر در عملیات حضور داشتند و همه بیماران از طبقات توسط تلاشگران آتش نشانی خارج و از سوی امدادگران هلال احمر به دیگر بیمارستان‌ها منتقل شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم گفت:این بیمارستان ۲۵۰ تخت فعال دارد و زمان وقوع آتش‌سوزی ۱۴۲ بیمار در بیمارستان بستری بودند که ۱۰۹ بیمار در بخش‌ عادی و ۳۳ بیمار در بخش‌های ویژه بستری بودند.

محمد تقی آشوبی از تخلیه کامل بیمارستان از بیمار خبر داد و افزود: تمامی بیماران از حریق نجات یافته و برخی به صورت سرپایی ترخیص و در صورت نیاز به ادامه درمان به بیمارستانهای سطح رشت منتقل شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بیمارستان‌های رشت میزبان بیماران اعزامی هستند، گفت: تا ساعت ۴ بامداد ۸۴ بیمار به بیمارستان های رشت منتقل شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *